Ostatnie wydarzenia

31 października na terenie powiatu leszczyńskiego

Rozkojarzenie kierowców, pieszych i rowerzystów spowodowane długim weekendem oraz jutrzejszą Uroczystością Wszystkich Świętych dawała się we znaki na terenie Leszna i okolic. Doszło do kilku zdarzeń w których interweniowały służby ratownicze. 

Do najgroźniejszych sytuacji doszło w Lesznie i Święciechowie. Około godziny 14 na ul. 55 Pułku Piechoty w Lesznie doszło do potrącenia około 40 letniej rowerzystki. Wstępne ustalenia policjantów wykazały, że kobieta prawidłowo przejeżdżała przez przejazd rowerowy i została potrącona przez samochód osobowy marki opel astra. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował kobietę do szpitala na dokładniejsze badania.

Do groźnego zdarzenia doszło około godziny 15:30 u zbiegu ulic Św. Marka oraz Ułańskiej w Święciechowie, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. W prawidłowo jadący samochód osobowy marki mercedes uderzył samochód marki mazda, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Kierowca mercedesa chcąc uniknąć zderzenia z osobową mazdą gwałtownie odbił w lewo i uderzył w przydrożny budynek. Na miejsce przybyli strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci. Sprawca zdarzenia to 24-letni mieszkaniec Leszna, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł.

Kilka minut przed godziną 16:00 tuż naprzeciwko Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Korcza w Lesznie doszło do kolejnego potrącenia rowerzystki. W prawidłowo jadącą kobietę, która poruszała się w kierunku ulicy 17 Stycznia wjechał samochód osobowy marki ford. Kierowca forda wyjeżdżał z parkingu przy pobliskim markecie. Na miejsce przybyli policjanci oraz ratownicy medyczni, którzy zadecydowali o transporcie poszkodowanej do szpitala.

Przed godziną 17:00 na ulicy Rydzyńskiej w Kąkolewie doszło do pożaru sadzy w budynku mieszkalnym. Na miejsce zadysponowano zastępy GCBA oraz SD z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lesznie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Osiecznej. Strażacy szybko poradzili sobie z zagrożeniem.
Foto – archiwum Regionelne112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *